Volledig ontspannen in 10 weken
Online ontspanningstraining op basis van autogene training
Week 3
Introductie
Deze week versterken we het werken met rust en zwaarte.
Zwaarte heeft te maken met spierontspanning; hoe meer je spieren ontspannen hoe zwaarder je je voelt (je wordt natuurlijk niet echt zwaarder).
De stappen van de eerste 2 weken worden deze week samengevat in één zin. Gedurende de opbouw van programma zal deze samenvattende zin steeds uitgebreider worden en de andere stukken zullen op een gegeven moment ingekort worden en uiteindelijk verdwijnen, waardoor in het eindstadium van de training alleen deze ene samenvattende zin overblijft.
De beoefening
Ga weer comfortabel zitten of op je rug liggen.
Herhaal in jezelf:
6x: ‘ik ben volkomen rustig’.
Daarna:
6x: ‘mijn rechterarm is heel zwaar’.
6x: ‘mijn linkerarm is heel zwaar’.
6x: ‘mijn rechterbeen is heel zwaar’.
6x: ‘mijn linkerbeen is heel zwaar’.
(korte) pauze
3x: ‘ik ben heel zwaar’.
Daarna:
3x: ‘ik ben volkomen rustig en heel zwaar’.
Leg het accent (‘rustig’ en ‘zwaar’) weer op de uitademing en probeer de rust en de zwaarte te voelen.
De zin die deze 3e week is toegevoegd is een ‘wrap up’: het is een samenvatting van de eerste 2 stappen. Na elke verdere uitbreiding zal er weer wrap up komen; uiteindelijk zal alleen de wrap up over blijven.
N.B. linkshandigen kunnen ook eerst met links beginnen i.p.v. met rechts.
Succes met week 3 van deze autogene training!